اطلاعیه

به اطلاع دوست داران محیط زیست و تولید محصول سالم با اجرای کشاورزی زیستی می رساند محصولات رویین۱ (قارچکش) و رویین۲ (آفت کش بیولوژیک) کماکان و در مدت بیش از دوسال است در فرآیند بررسی اخذ مجوز از سازمان حفظ نباتات می باشند. لذا کلیه کشاورزان و مروجان محصولات زیستی که درخواست آزمایش این محصولات را دارند، می توانند با درخواست کتبی و ارایه طرح آزمایشی نمونه آزمایشی دریافت نموده و سپس با ارسال نتیجه پس از استفاده شرکت زیست فناور سبز همراهی نمایند.


مکمل کود زیستی پتابارور-تولید کننده ایتورین A

قارچ کش روئین-۱ حاوی دو سویه BS106 و BS24 باکتری باسیلوس سوبتیلیس تولید کننده ایتورین A است. این ماده گلیکولیپیدی با تخریب غشای سلولی قارچ‌ها موجب لیز سلولی و مرگ قارچ‌ها می شود. علاوه بر این، خواصی مانند محرک رشد گیاه و تحریک پاسخ دفاعی سیستمیک گیاه برای آن‌ها گزارش شده است.

این محصول برای ضدعفونی بذر و استفاده در خاک به صورت آبیاری و یا محلول پاشی قسمت هوایی گیاه تهیه و عرضه شده است. استفاده از آن در هنگام کاشت و به فاصله ۷ تا ۱۰ روز بعد مانع گسترش بیماری‌های قارچی گیاهان می‌شود.

 

روش استفاده:

قارچ کش زیستی روئین-۱ را به میزان ۱۰ تا ۱۰۰ گرم را در یک لیتر آب حل کنید. در صورت نیاز آن را بوسیله یک پارچه صاف کرده و بنا به محل بروز آلودگی قارچی درون سمپاش (برای اسپری کردن) و یا بشکه یا مخزن آبیاری (جهت استفاده در آبیاری) بریزید.

 

  زمان مصرف:

۱- برای پیش‌گیری در هنگام کاشت به صورت بذرمال و یا به محض مشاهده اولین علائم در مزرعه و در طول زمان آلودگی هر ۷ تا ۱۰ روز یکبار تا رفع آلودگی مصرف شود.

۲-  در مزارع، قارچ‌کش زیستی روئین-۱ در زمان نورکم ترجیحاً بعد از ظهر و یا صبح زود استفاده شود. در گلخانه نیز وقتی نور کم یا دوره تاریکی است زمان مصرف بهتری است.

 

موارد مصرف:

قارچ‌کش زیستی روئین-۱ را برای پیشگیری و معالجه بیماری‌های قارچی خاکزی مانند بیماری پوسیدگی مرکزی در اثر قارچ Phoma betae، بیماری‌های مرگ گیاهچه (Pythium یا Rhizoctonia)، بیماری بوته میری (Fusarium یا Verticilliu)، پوسیدگی طوقه (Phythophtora یا Sclerotini)، همچنين براي پيشگيري و کنترل بیماری‌های قارچی در گلخانه‌هاي توليد خيار و گوجه‌فرنگي، بيماري لكه‌موجي در سيب زميني و گوجه‌فرنگي و بيماري زنگ ميخك توصيه مي‌شود.

قابلیت اختلاط:

قارچ کش زیستی روئین-۱ را می‌توان با قارچ کش‌های شیمیایی، کودهای زیستی و سایر مواد زیستی به‌طور هم‌زمان مصرف نمود.

قارچ کش زیستی روئین-۱ هیچگونه اثر سوء روی انسان، جانوران خونگرم، حشرات مفید و آبزیان ندارد و قابل استفاده در کشت‌های ارگانیک است.